Město Přimda
město dvou moříPřimda

Zpráva o činnosti za rok 2019

Vážení občané,

dovolte mi, abych Vám podal zprávu o činnosti v Přimdských lesích, s.r.o. za uplynulý rok.

Společnost Přimdské lesy, s.r.o. prošla za uplynulý rok výraznými změnami. V polovině roku se rozhodl po mnoha odpracovaných letech opustit místo lesního správce pan Pavel Kunc a odejít do zaslouženého důchodu. Na místo lesního správce bylo vyhlášeno výběrové řízení, na které se přihlásili čtyři kandidáti. Vítězem výběrového řízení se stal Aleš Ficnar.

S novým správcem přišlo i mnoho změn. V těžební činnosti se změnil systém sortimentace, která je klíčová k lepšímu zpeněžení dřevní hmoty. Byly změněny i dodávky dřevní hmoty. Aktuálně firma dodává třinácti odběratelům. V prvním kvartálu tohoto roku došlo k prodejům i na zahraniční trh. Od srpna do října byl spuštěn manipulační sklad, který zastavil svoji činnost přes zimní období kvůli provozu sjezdovky. Nyní probíhá manipulace dřevní hmoty na odvozním místě, popřípadě probíhá prodej surových kmenů.

Začali jsme čerpat dotace do lesního hospodářství. Největší přijatá dotace – na zmírnění kůrovcové kalamity činila 2.359.224,- Kč. Zatím byla podána a schválena dotace na hospodaření v porostech do 40-ti let.

V lednu tohoto roku proběhla rekonstrukce lesní cesty v lokalitě Plantáž o délce 650 m. Věnovali jsme se i interní administrativě firmy, například byla vypracována nová pachtovní smlouva a od ledna jsme účetnictví převedli pod externí firmu.

V září proběhla ve společnosti kontrola České inspekce životního prostředí (ČIŽP), která v protokolu o výsledcích kontroly konstatovala, že nebyla zjištěna žádná pochybení.

Pěstební činnost

V pěstební činnosti jsme se věnovali výchově lesních porostů v prořezávkách, ale
i v probírkách do 40 let. Ve velkém množství porostů jsme použili výsek nežádoucích dřevin. Probíhala také ochrana lesních kultur nátěry a na podzim bylo zalesněno 1,50 ha, cca 13 tisíci sazenicemi lesních dřevin.

Těžební činnost

Na začátku minulého roku jsme zpracovávali větrnou kalamitu, která nás nejvíce postihla v lokalitě pod hradem. Bojovali jsme s kůrovcovou kalamitou, kterou se nám podařilo v celku dobře zvládnout. Bohužel se obávám, že v tomto roce budeme čelit ještě větší aktivitě tohoto škůdce. Prováděli jsme také asanaci kůrovcového dříví formou postřiku a insekticidních sítí. Tržby z prodaných sortimentů činily za rok 2019 7.816.573,21 Kč. V současné době zpracováváme těžbu nahodilou roztroušenou.

V závěru bych chtěl poděkovat všem dodavatelům služeb Přimdských lesů, s.r.o., kteří
v uplynulém roce odvedli výbornou práci.

Za Přimdské lesy, s.r.o.
Aleš Ficnar, lesní správce

Překlad (translations)

Počasí dnes:

28. 5. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 15 až 19°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Ručně malované mapy

Poruchy a závady

Zjistili jste závady na městském majetku jako jsou poruchy místního rozhlasu, veřejného osvětlení, rozbitá silnice či chodník?

Informujte nás o tom!

Kontaktní formulář pro nahlášení poruch najdete zde.

MojeiD

Ti z vás, kteří navštěvují pravidelně naše internetové stránky, si určitě všimli, že se na nich objevila nová ikonka „mojeID“. Přes tuto službu se nyní můžete snadno a rychle přihlásit jak k novým anketám, tak i k několika tisícům dalších služeb na českém internetu. Nám na úřadě pak mojeID přináší nové možnosti v komunikaci s vámi, občany města Přimda. Více informací naleznete zde.

Webkamera 1

Webkamera 2