Zpráva o činnosti za rok 2019

V roce 2019 měl SDH Přimda 30 členů. SDH spolupořádal celkem 4 akce - masopust, stavění máje, Přimdský den a slavnostní rozsvěcení vánočního stromu.

Rozpočet SDH Přimda byl 570.300,- Kč, z toho vyčerpáno 519.803,- Kč.

V roce 2019 jsme měli 70 výjezdů z toho

• 16 požárů (hlavně zahoření spalinových cest)
  • 31 technických pomocí (úklid po dopravní nehodě, spadlé stromy, strhané střechy atd.)
  • 16 dopravních nehod
  • 2 úniky PHM (únik ropných látek)
  • 4 ostatní pomoci (transport pacienta, atd.)
  • 1 planý poplach

Opět zde máme malý nárůst oproti loňskému roku. Chtěl bych tímto apelovat na všechny občany, aby používali pouze schválené palivo pro daný kotel a nespalovali komunální odpad, aby prováděli pravidelné čištění komínů a dodržovali kontroly spalinových cest od kominíků.

10. 03. 2019 náš sbor dobrovolných hasičů postihla velmi neradostná událost, a to totální zničení našeho zásahového vozidla Gaz Gazele při větrné kalamitě, kdy na vozidlo padl vzrostlý strom. Jak se lidově říká, můžeme děkovat bohu, že se nikomu nic nestalo. V současnosti se připravuje technická specifikace na pořízení nového RZA.

V minulém roce došlo ke slavnostnímu otevření zrekonstruované hasičské zbrojnice. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci města Přimdy a mnoho hostů z řad hasičů, HZS, hostů ze SRN a místních občanů.

Dne 30. 06. 2019 jsme byli pozváni německými kolegy z partnerského města Pfreimd k oslavě jejich 150. výročí založení sboru. Účast na akci byla hojná. Byli jsme účastníky slavnostního průvodu, který procházel celým městem. V slavnostním průvodu pochodovalo cca 130 místních spolků se svými slavnostními prapory. Při této příležitosti jsme předali dar oslavencům, a to stuhu na slavnostní prapor a oživili jsme debatu o zakoupení slavnostní vlajky pro náš sbor. Následně byl pořízen návrh, který byl odsouhlasen na valné hromadě SDH Přimda a zadán do výroby.

V loňském roce byl zakoupen přístroj AED (přenosný defibrilátor). Dále bylo zažádáno
o dotace a následně byly získány dotace od Plzeňského kraje a MV ČR odboru HZS na dovybavení výstroje a výzbroje záchranářským materiálem a opravu výjezdového vozidla Mercedes Atego.

Během roku se musejí hasiči výjezdové jednotky zúčastňovat povinných školení u HZS
a to školení k nošení dýchacího přístroje, vyprošťování osob z vozidel a se záchrankou společně s HZS školení první pomoci.

SDH nejenže čerpá peněžní prostředky z rozpočtu, ale svou činností na místě událostí, zejména dopravních nehod, přispívá zpět do rozpočtu. Částku zasílají pojišťovny.

18.01.2020 proběhla výroční valná hromada za rok 2019, který byl zároveň rokem volebním.

Výsledek voleb do výboru SDH

• starosta: Pavel Hrůza
  • náměstek starosty: David Kadlec
  • velitel: Martin Chavík a jeho zástupce: Jiří Šebesta
  • revizor účtu: Martin Novák
  • hospodář: David Kadlec
  • strojník: Pavel Hofman
  • kronikář: Radek Veselý
  • členové výboru: Daniel Hájek a Daniel Wohlmuth

Na závěr zprávy o činnosti za rok 2019 bych moc rád poděkoval městu Přimda
a zastupitelstvu za vzornou spolupráci a vstřícnost s naším Sborem dobrovolných hasičů Přimda.

Pavel Hrůza, starosta SDH