Město Přimda
město dvou moříPřimda

Zpráva o činnosti za rok 2016

Lesy města Přimda – zpráva za rok 2016

Lesy města Přimda se nachází ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Tachov, v katastrálních územích Přimda, Málkov u Přimdy, Rájov u Třískolup, Třískolupy pod Přimdou, Mlýnec pod Přimdou, Újezd pod Přimdou, Kundratice u Přimdy, Malé Dvorce a Velké Dvorce. Celková plocha pozemků k plnění funkce lesa s názvem Lesy města Přimda činí 840,80 ha.

Má-li les plnit své nezastupitelné místo v krajině jako hlavní nositel ekologické stability, musí mít sám vysokou ekologickou stabilitu. Nejstabilnější jsou přírodní či přírodě blízká společenstva s výrazným zastoupením dřevin přirozené dřevinné skladby. Hospodářská opatření by měla být zaměřena především na ochranu před devastací a na maximální snahu o vytvoření přírodě blízkých porostů.  Důležité je zachování lesa jako trvale obnovitelného přírodního zdroje ve prospěch příštích generací. Při obnově porostů využít „jemnějších“ obnovních postupů (clonné seče, jednotlivé výběry) a nenarušit tak jejich stabilitu a vhodným hospodářským opatřením podporovat v co největším rozsahu přirozenou obnovu.

Do nového roku 2016 jsme vstupovali s velkými obavami, neboť extrémně horké a suché léto předchozího roku mělo velice nepříznivé dopady na zdravotní stav lesů, což se odrazilo ve zvýšeném výskytu podkorního hmyzu. Slabé a nepravidelné srážky navíc probouzí k aktivitě škodlivé činitele jako například houbu václavku. Za normálních podmínek způsobí hnilobu dřeva, u stromů oslabených suchem se však rozvíjí mezi lýkem a dřevem a zdecimovaný strom většinou napadnou ještě kůrovci.

Výroba u Přimdských lesů za rok 2016

Těžební činnost: výchova v předmýtních porostech

• těžba do 40 let skutečného věku                     7,98 ha                         350 m3
  • těžba nad 40 let skutečného věku                   9,48 ha                         563 m3
  • těžba kalamitní v předmýtních porostech      0,70 ha                         782 m3
  • těžba kalamitní v mýtních porostech              1,20 ha                       2451 m3
  • těžba obnovní                                                      2,00 ha                         988 m3
  • těžba celkem                                                                                           5134 m3

Dodávky dřeva byly provedeny na odběrném místě, dřevo bylo prodáno 9 odběratelům.
Tržby za prodané sortimenty činí 6.364.726,- Kč.

Pěstební činnost: zalesňování

• umělá obnova                        2.59 ha
  • přirozená obnova                   0,33 ha
  • celkem                                     2,92 ha

Ochrana kultur                                35,68 ha
Výsek nežádoucích dřevin              2,31 ha
Prořezávka                                      11,17 ha
Snášení klestu                                  3,90 ha

Za Přimdské lesy, s. r. o.
Pavel Kunc, lesní hospodář

Překlad (translations)

Počasí dnes:

10. 7. 2020

bourka

Bude skoro jasno až polojasno, během odpoledne až oblačno a postupně místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle silné. Denní teploty 28 až 32°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Ručně malované mapy

Poruchy a závady

Zjistili jste závady na městském majetku jako jsou poruchy místního rozhlasu, veřejného osvětlení, rozbitá silnice či chodník?

Informujte nás o tom!

Kontaktní formulář pro nahlášení poruch najdete zde.

MojeiD

Ti z vás, kteří navštěvují pravidelně naše internetové stránky, si určitě všimli, že se na nich objevila nová ikonka „mojeID“. Přes tuto službu se nyní můžete snadno a rychle přihlásit jak k novým anketám, tak i k několika tisícům dalších služeb na českém internetu. Nám na úřadě pak mojeID přináší nové možnosti v komunikaci s vámi, občany města Přimda. Více informací naleznete zde.

Webkamera 1

Webkamera 2